4 jednoduché způsoby jak namalovat hory akvarelem

Dneska Vám ukážu, jak snadno namalovat hory akvarelem. V článku najdete 4 způsoby malování i videonávod, jak na to. Je to jednoduché, tak se nebojte to také vyzkoušet. Efekt zaručen :-). Více tipů a návodu na malbu v plenéru najdete v mém e-booku.

Budeme potřebovat: 

  • akvarelový papír 
  • štětec velikosti asi 6-8
  • zmuchlané kuličky papíru
  • starou kreditní nebo slevovou kartičku
  • hadřík
  • akvarelové barvy
  • vodu

 

Zde je videonávod. Otevře se po kliknutí na ikonu. Níže pod videem najdete podrobný popis technik s obrázky.


PRVNÍ ZPŮSOB

Použití slevové kartičky

 

Namalujeme si základní světlou vrstvu hor, nebo skal, kterou necháme úplně zaschnout. Poté světlou vrstvu překryjeme tmavší barvou (např. indigo nebo sepia) a ještě za mokra začneme hranou karty odškrabávat tmavou barvu. Tam, kde jsou hory osvětlené odškrabáváme více. Přebytečnou barvu utíráme do hadříku. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, lze postup několikrát opakovat, případně domalovat hory štětcem.  

DRUHÝ ZPŮSOB

Použití zmuchlané kuličky papíru

Zmuchláme malý kousek papíru do kuličky, kterou namočíme do připravené barvy. Začínáme opět nejsvětlejší barvou. Kuličku poté obtiskneme do obrázku hor, tam kde je stinná strana. Postupně barvu ztmavujeme. Nakonec dokreslíme vrcholky štětcem. Tato metoda se lépe používá na větším obrázku. 

TŘETÍ ZPŮSOB

Nanášení jednotlivých vrstev štětcem

Při malování štětcem začínáme světlou vrstvou v místech, kde je stín. Po zaschnutí přidáme další tmavší vrstvu. Poslední nejtmavší vrstvou namalujeme největší kontrasty. Nezapomeneme, že i osvětlená strana není jednolitá bílá, ale též je tvořena světlejšími a stinnějšími místy.

 

ČTVRTÝ ZPŮSOB

Malování průhledných vrstev štětcem (lazurování)

Čtvrtý způsob spočívá v nanášení průhledných vrstev (tzv. lazurování) od nejsvětlejší vzadu, po nejtmavší vepředu. Jednotlivé vrstvy malujeme do suchého podkladu a barvu postupně ztmavujeme.

Každý postup se hodí do jiného obrázku. Vyzkoušejte si všechny a experimentujte, je to zábava objevovat další možnosti. Akvarel je o hledání možností, jak dosáhnout výsledků, které si přejete. Hledejte ty Vaše způsoby, které Vám pomohou mít z obrázku radost. Objevíte tak nekonečné možnosti akvarelu.

Pokud se Vám moje návody líbí, přihlaste se k odběru novinek, ať o žádný nepřijdete, nebo se koukněte na můj e-book Akvarel na cestách.

Pokud Vám chybí akvarelový blok, do kterého byste rádi malovali, koukněte se do mého eshopu. Najdete tam bloky, které sama vyrábím a budu ráda, když si nějaký vyberete a podpoříte tak moji práci.

Děkuji

Vaše Tereza

 

 

Miluji papír a různé techniky jeho zkrášlování. Mezi mé nejoblíbenější patří akvarel a linoryt. Věnuji se malování na cestách a vytvářím tak jedinečná umělecká díla se vzpomínkami ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.