O mně

Možná právě proto, že jsem se už narodila s (v)olšovýma rukama (rozuměj nenechavýma, Olšová=moje rodné příjmení), miluju jakékoliv tvoření. Mým nejoblíbenějším materiálem je papír, protože z něho se dá dělat tolik krásných věcí. Je dostupný, recyklovatelný, může se na něj malovat, tisknout, dá se nastříhat a nařezat na nejrůznější tvary. Dá se sešít nebo slepit. Je pro mě proto tím nej.

Stačí mi několik pomůcek a můžu tvořit jedinečné dílo. A když se mi něco nepovede, prostě to namočím a udělám z toho ruční papír.

 

Protože mám ráda staré věci (ne,že bych neměla ráda ty nové, ale připadají mi tak nějak nebytelné, nic nevydrží. Neříkám,že všechny...), sbírám je a recykluji. Jezdím na burzy, kde kupuji knihy, které nikdo nechce a dávám jim nový užitek.

 

A protože ne vše jde dělat ze starého, kombinuji různé kvalitní papíry s těmi recyklovanými. Vše pak přetvářím a vytvářím doma ve skromné dílničce v podkroví, vlastníma rukama a s pomůckama, které k nim mám. Najdete u mě i různé doplňky z jiných materiálů, protože prostě občas potřebuji dělat i něco jiného a hlavně se k papíru náramně hodí.   

Často si taky maluji, nejraději akvarelem, ale zkouším i výrobu vlastních barev z přírodních pigmentů. Akvarelem maluji nejraději do cestovního deníku, kterým si tak vytvářím jedinečné vzpomínky. Pro svoje malování si vyrábím ručně šité akvarelové bloky, které u mě najdete i k prodeji. Každý kousek u mě je jedinečný ručně tvořený originál a nikde jinde ho nenajdete. 

Pokud se chcete naučit něco ode mě, mám pro Vás připraveny různé kurzy, stačí si vybrat, který se Vám líbí a přihlásit se, nebo se začíst a zkusit si něco podel mých ebooků.